Epar Otomotiv Hakkında

Epar Otomotiv; 2004 yılında ilk olarak EMAPAR unvanı ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. SEHA Bölge Bayiliği, MAKO Yetkili Satıcılığı ve diğer ürünler ile hizmet vermeye başlamış olup, 2006 yılında yeni yönetimsel anlayışı ile EPAR adını almıştır.

Genel merkez ofisini 2006 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesinden, Türkiye’nin en kapsamlı yedek parça merkezi olan YEDPA Ticaret Merkezine taşıyan şirket, hala burada hizmet vermektedir. 

Epar Otomotiv, 2005 yılından itibaren TESA Otomotiv Bant ürünlerinin Türkiye Ana Bayi unvanı ile 2007 yılından itibaren de  “Alman Liqu Moly” ürünlerinin İstanbul Anadolu Yakası Ana Bayi unvanı ile operasyonlarını sürdürmektedir.

2008 yılının başından itibaren “SIKA Industry Automotive Aftermarket ve Appliances & Components ” grubunda Kuzey Marmara Ana Bayi olarak hizmet vermeye başlayan şirket ayrıca ürün segmentinde “OSRAM ve NARVA” aydınlatma grubu ve SİLBAK silecek grubunu da bulunmaktadır. 

2013 senesinde Epar, yaptığı yeni anlaşma ile DAYSON ve SİA zımpara ürünlerinde ihtisas bayi sıfatı ile , son tüketiciyi hedef alan pazarlama yaklaşımını ele alarak hizmet vermeye başlamıştır.

Epar Grup bünyesinde hizmet veren Epar Otomotiv ana iştirak konumunda olup, Epar Bilgi Teknolojileri ve Epar İnşaat firma iştirakleri ile de müşterilerine farklı sektörlerde hizmet vermektedir. Ürün/Kalite dengesi çerçevesinde iştirak şirketleri bünyesinde geniş ürün yelpazesi sunmak ve her türlü ihtiyaca hızlı, kesin ve doğru çözümler sunmak konusunda ödün vermeyen bir anlayış belirlenmiştir.

Epar Otomotiv, Türkiye Pazarının nabzını gerçek zamanlı tutarak, müşterilerine her zaman en kaliteli ürünleri sunmak ve gerçek anlamda çözüm ortaklığı fırsatları yaratmak için çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir. Proje bazlı çalışma anlayışına, müşterileri istekleri ve gereksinimlerini anlayıp özel çözümler sunmak üzere oluşturduğu genç ve deneyimli kadrosuna ve Türkiye ekonomisinin gereksinimlerini en iyi şekilde analiz ederek tüm operasyonlarını ortak amaç ve ortak çözüm odaklı değerlendiren bir yapıya sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Fayda yaratmak ve paylaşmak öncelikli düşünce ve şirketin kuruluş amacıdır.